Şarkiye Mah. Fatih Cad. No:3/102 Altınordu/ORDU +90 (452) 212 12 13
HAKKIMIZDA

Biz Kimiz

ISTRICE, beton takviyesi için kullanılan yapısal polimer elyafların dünyadaki en önemli üreticilerinden biri olan, Fili & Forme Srl tarafından kurulan yenilikçi bir projedir.
Lifler, Modena İli, San Cesario sul Panaro’da bulunan ve yaklaşık 10.000 m2’lik bir alana kurulan modern tesislerde üretilir ve dünyaya dağıtılır.
Yapısal polimer elyaflar, inşaat sektöründe yeni sınırlar açarak metalik takviyenin kullanımının azalmasına veya tamamen ortadan kalkmasına sebep olmaktadır. Böylece hem ekonomik anlamda hem de pratik kullanım anlamında belirgin tasarruflar sağlanmaktadır. Sadece çok azının övünebileceği deneyimler. ISTRICE’in teknolojik bilgisi, plastik malzemeler için kullanılan ekstrüzyon üretken süreci ve ürünlerinin yüksek kalitesi konusundaki üstün bilgisi üzerine kurulmuştur.
Plastik malzeme işleme sektöründe edinilen muazzam tecrübe, şirketin yeni pazarlar için yeni ürünler araştırmasının arkasındaki itici güç olmuştur.
Pazardaki 20 yıllık tecrübesiyle, ev ürünleri için PVC ve PP sentetik elyaf üreticisi olan Fili & Forme, 2002 yılında, sadece inşaat sektörüne özel olan yeni bir şubesini hizmete açtı.
2002

ISTRICE projesi kuruldu: Modena Üniversitesi ve Reggio Emilia ile işbirliği içinde ilk testler gerçekleştirildi

2005

ISTRICE patenti alındı

2007

ISTRICE Avrupa Sertifikasyonunu Kazandı – Marceture CE

2008

ISTRICE liflerinin sıva ve restorasyon için pazara girişi

2010

ISTRICE uluslararasılaşmaya doğru ilerledi